Trzy prawdy na temat sukcesu

 

Prawda pierwsza
Nie ma żadnej tajemnicy sukcesu
Wiele osób, opierając się na historiach sukcesu przeczytanych w książkach lub obejrzanych w filmach, ma wrażenie, że istnieje jakaś tajemnica sukcesu. Że jeśli tylko będą w stanie to odkryć, że jeśli ktoś odpowie na wszystkie ich pytania, wszystkie problemy zostaną rozwiązane, a życie będzie odtąd zupełnie „różowe”.
A prawda o sukcesie jest znacznie bardziej skomplikowana, ponieważ odpowiedź na te pytania leży w tobie, a nie na zewnątrz. A więc nie ma żadnych tajemnic, sukces jest czymś, co znajdziesz sama w sobie, a dodatkowo da ci to większe poczucie pewności siebie w tym, do czego dążysz.


Prawda druga
Sukces nie jest czymś , co można znaleźć
Poszukiwanie metody na osiągnięcie sukcesu nie oznacza, że to sama metoda jest najważniejsza. Większe znaczenie ma bowiem sam proces poszukiwania tej metody. Ważne jest, aby właściwie rozpoznać wzorce, które już masz w sobie, rozpoznać wartości, zgodnie z którymi staramy się żyć. Wartości te mogą pochodzić z naszego domu rodzinnego, mogą pochodzić z naszej kultury, mogą pochodzić z religii.


Prawda trzecia
Nie ma żadnych niezawodnych technik osiągania sukcesu
Bez względu na to, co mówią inni, nie ma żadnych uniwersalnych i niezawodnych technik, które działałyby za każdym razem, aby osiągnąć sukces. Internet i księgarnie są pełne porad i poradników na temat sprawdzonych technik osiągania sukcesu.
Znajdziesz mnóstwo książek i artykułów o tym, jak odnieść sukces i prawie wszystkie z nich zapewnią ten sam szablon jedynej prawdziwej ścieżki. Jedyną prawdziwą ścieżką może być wyznaczanie celów, jedyną prawdziwą ścieżką mogą być umiejętności społeczne, jedyną prawdziwą ścieżką może być moc umysłu i wizualizacja oraz moc twojej wyobraźni w celu urzeczywistnienia marzeń o sukcesie.


Oczywiście te porady mogą być całkowicie odpowiednie i mogą być bardzo przydatne dla ciebie. Ale są duże szanse, że użyjesz ich we własnej unikalnej kombinacji z własnymi unikalnymi doświadczeniami i możliwościami, aby na nich budować sukces. A to, co zadziała w przypadku innej osoby, która musi nauczyć się ustalać cele, nie będzie działać w twoim przypadku, ponieważ już jesteś mistrzynią w ustalaniu celów, a sukcesu jak nie było, tak nie ma. Chcę ci uzmysłowić, że nie ma złych technik, ale że jest ich tak wiele, a my jesteśmy jako ludzie tak różni, z takim różnorodnym bagażem doświadczeń, że twoim celem powinno być nie ślepe kopiowanie sprawdzonych przez innych metod, a raczej dostosowanie do siebie narzędzi, które będą dla ciebie wyjątkowo skuteczne, aby osiągnąć cele związane z sukcesem.

Sukces jest sumą dobrze podjętych decyzji, które są efektem posiadanego doświadczenia.
Doświadczenie natomiast jest przeważnie zdobywane na bazie źle podjętych decyzji.
Jeff Bezos w wywiadzie o swojej drodze do sukcesu

 

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: