S3E1 Spotkanie autorskie z Agnieszką Okońską o “Zbuduj karierę swoich marzeń”

Wywiad autorski przeprowadzony ze mną przez Patrycję i Mariusza Błaszczuk z Brian Tracy Polska

Chcesz zbudować karierę swoich marzeń? Masz plan, lecz nie wiesz, jak go zrealizować? Jestem partnerem i coachem, który pomoże Ci w budowaniu ścieżki rozwoju osobistego i zawodowego. Jako doświadczony ekspert podpowiem, jak znaleźć mentora biznesowego, walczyć z wypaleniem zawodowym i nie poddawać się w dążeniu do sukcesu. Aby to osiągnąć, potrzebna jest determinacja w działaniu. Oznacza to, że musisz być dobrze zmotywowany, by wytrwale pracować nad spełnieniem marzeń. Proponowane przeze mnie rozwiązania i metody pracy nad sobą są sprawdzone i skuteczne. Rozwijam je od lat, odkąd odkryłam mentoring i coaching. Zapraszam do obejrzenia wywiadu przeprowadzonego przez Brian Tracy Polska, w którym opowiadam o mojej pracy, wyzwaniach oraz nowej książce.

 

Jak znaleźć dobrego mentora?

 

Sprawdzony mentor jest partnerem, który pomaga w projektowaniu kariery oraz samorozwoju. Wspiera swoich Mentee w różnych obszarach, ukierunkowując ich aktywność na wymarzony cel. Osoby chcące otrzymać awans zachęca do wytrwałości i determinacji w działaniu i szuka nowych rozwiązań mogących przyspieszyć ten proces. Zachęca do stosowania skutecznych metod rozwoju, m.in. trenowania cech cenionych na określonym stanowisku (np. przywódczych, organizacyjnych), dzięki czemu bezpośrednio wpływa na szybsze osiągnięcie sukcesu. Jego zadaniem jest przede wszystkim inspirowanie Mentee do poszukiwania nowych możliwości i rozwoju w wielu obszarach.

 

Dlatego zadając sobie pytanie, jak znaleźć mentora biznesowego lub życiowego, należy zapoznać się z dorobkiem zawodowym i doświadczeniem kandydatów do tej roli i ocenić, czy są oni inspirujący oraz odpowiednio wykwalifikowani, by oferować skuteczną pomoc. Mentoring polega bowiem na wskazywaniu kierunku, w którym powinien podążać pracownik, bez dawania gotowych rozwiązań. Zapewnia wsparcie w dążeniu do osiągnięcia celu, aby przyspieszyć proces rozwoju.

 

Jak skutecznie walczyć z wypaleniem zawodowym?

 

Zadanie mentora polega m.in. na tym, aby pomagać w ukierunkowaniu aktywności pracowników w celu zwiększenia skuteczności działań w obszarze zawodowym. Niekiedy jednak pracownik jest całkowicie pozbawiony motywacji z powodu syndromu wypalenia zawodowego. Jest wtedy zniechęcony, unika inicjowania aktywności i wyzwań, ponieważ chce jak najszybciej skończyć mało satysfakcjonującą pracę. Taki problem pojawia się przede wszystkim u osób mających monotonne obowiązki służbowe. Po kilku lub kilkunastu latach realizowania powtarzalnych zadań przestają oni widzieć w nich sens. W takiej sytuacji konieczna jest szybka reakcja i praca z mentorem, który wskaże, jak walczyć z wypaleniem zawodowym.

 

Brian Tracy Polska to globalna organizacja doradczo-szkoleniowa, działająca w 36 krajach świata. Filozofia BTP to „świadomy człowiek – skuteczna organizacja”.

10 lutego 2021 roku miałam przyjemność być gościem BTP i rozmawiać o karierze i mojej książce.

W wywiadzie między innymi odpowiedziałam na poniższe pytania:

 

Tylko tu możesz kupić moją książkę "Zbuduj karierę swoich marzeń" z dedykacją i autografem.

Jeśli chcesz, aby oferta nowych inicjatyw wciąż rosła, możesz pomóc wspierając nas finansowo i zostać naszym honorowym Patronem.

.

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: