Dlaczego brakuje nam odwagi?

 

Każdego dnia w naszym życiu jest wiele momentów, które nas przerażają, w których mamy wiele obaw i niepewności, w których napotykamy na swojej drodze wiele trudności, w których świat wali nam się na głowę. W naturalny sposób widzimy w takich sytuacjach świat w czarnych kolorach, a nasza przyszłość nie napawa nas optymizmem. Stawianie czoła tym chwilom, łapanie nadarzających się okazji, czerpanie z nich magii i radości, zamiast zamartwiania się, wymaga często jednak ogromnej odwagi. Wiele osób panicznie boi się zmian, utraty kontroli nad własnym życiem, utraty stabilizacji. Najczęściej spotyka to nas na gruncie zawodowym, ale oczywiście bardzo często ma wpływ także na życie prywatne.

Sama miałam kilka takich zdarzeń w życiu, gdzie na chwilę traciłam pewność siebie i wątpiłam w powodzenie mojej przyszłości. To co pozwalało mi szybko wracać na właściwy tor, to odwaga. Zawsze każdą zmianę w życiu traktowałam jako szansę, a nie jako zagrożenie i zawsze przyniosło mi to pozytywne efekty. Gdy miałam 27 lat, pierwszy raz dostałam propozycję objęcia miejsca w zarządzie spółki, w której pracowałam. Bardzo się bałam tej decyzji, czułam, że nic nie umiem, nie jestem gotowa, jestem za młoda, co powiedzą inni, jak to wpłynie na moje życie prywatne… same negatywne emocje. Takie typowe zachowanie kobiety. Podejrzewam, że żaden mężczyzna by się nad tym nie zastanawiał, tylko uznał – wybrali mnie, bo na to zasłużyłem, przecież jestem najlepszy!

Jeśli szukasz osoby, która zmieni twoje życie – spójrz w lustro!

Mel Robbins

Odwaga jest czymś pierwotnym, z czym każdy z nas się rodzi i może jej użyć, kiedy tylko zechce. Jest niezależna od pewności siebie, edukacji, statusu, osobowości czy profesjonalizmu. Jedynie ważne jest, aby wiedzieć, jak ją odnaleźć w sobie, kiedy jest nam potrzebna. Coś się wydarza w naszym życiu (prywatnym czy zawodowym), a nasze poczucie wartości, doświadczenie czy instynkt podpowiada nam, co trzeba zrobić, jak należy postąpić, aby wyjść z tej sytuacji cało, a jednak nasze obawy krzyczą na cały głos w naszej głowie nie rób tego! To jest ten moment, kiedy potrzebujemy znaleźć w sobie odwagę.

Zostaw komentarz

%d