S2E23 Loża Ekspertów z Martą Kalmus-Jankowską o zawodzie aktora

Tym razem będzie trochę nietypowo jak na ten kanał. Kolejny odcinek 23 Loży Ekspertów poświęcimy rozmowie o zawodzie aktorki/aktora.

Bohaterką kolejnego odcinka będzie aktorka Marta Kalmus – Jankowska.

Jestem niezwykle podekscytowana faktem, że mimo iż znamy się z Martą od bardzo niedawna, dała się zaprosić na wywiad bez chwili zawahania.

Kim jest Marta?
Marta Kalmus – Jankowska Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka PWST w Krakowie. Stypendystka Primus Inter Pares. Nagrodzona za rolę Zosi „W małym dworku” S.Witkacego w reż. J.Treli na festiwalu szkół teatralnych w Łodzi w 1992r. Na scenie debiutowała w “Weselu” Andrzeja Wajdy. Aktorka Starego Teatru w Krakowie (w latach 1992-97) oraz Teatru Wybrzeże (1997-2012), szerszej publiczności znana z serialu “Na Wspólnej”. Inicjatorka i gospodyni Krakowskiego Salonu Poezji w Gdańsku, który prowadzi od 20 lat. Skończyła podyplomowe studia z pedagogiki Wyższej Szkole Ateneum w Gdańsku oraz psychologii społecznej na SWPS w Sopocie. W 2019 otrzymała Statuetkę Romana w dowód wdzięczności i przyjaźni z osobami niepełnosprawnymi z Osady Burego Misia na Kaszubach. W 2021 wyróżniona nagrodą Prezydenta Miasta Gdańsk w dziedzinie kultury. Od 10 lat wykładowczyni aktorstwa na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. W 2022 r odznaczona Medalem KEN za osiągnięcia pedagogiczne. A dla mnie przede wszystkim koleżanka ze studiów podyplomowych Coaching z elementami psychologii na SWPS w Sopocie, gdzie się właśnie poznałyśmy. Mam też osobisty sentyment do serialu, w którym gra Marta – ale o tym więcej będzie w naszej rozmowie.

O czym będziemy rozmawiać w najbliższą środę?
Między innymi o tym:
– Czy bycie aktorem to łatwy zawód?
– Czy młodzi aktorzy muszą ostro walczyć o swoje miejsce “na scenie”?
– Jaki powinien być teatr, żeby aktor chciał dla niego pracować?
– Czy aktorzy to ludzie szczęśliwi?
– Co musi się złożyć na to, żeby mieć pełną satysfakcję ze swojej pracy aktorskiej?
ale także o tym, dlaczego taka doceniana aktorka zrezygnowała z zawodu i szuka „innych form rozwoju osobistego”?
To oczywiście tylko namiastka tematów, w które się “wgryziemy” podczas naszej rozmowy. Nie wiem jak Wy, ale ja wręcz nie mogę się tego spotkania doczekać! W imieniu własnym i Marty Kalmus – Jankowskiej zapraszam Was serdecznie do aktywnego udziału i zadawania pytań podczas transmisji live.
#karieramarzeń #lożaekspertów #aktor #zawódaktora #rozwójosobisty

Spotify Podcast

Apple Podcast

Jeśli chcesz, aby oferta nowych inicjatyw wciąż rosła, możesz pomóc wspierając nas finansowo i zostać naszym honorowym Patronem.

.

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: