Jak skutecznie poprawić swoją efektywność

Ze wszystkich szkoleń jakie kiedykolwiek w moim zawodowym życiu odbyłam, najbardziej cenię sobie Program Osobistej Efektywności (PEP – The Personal Efficiency Program®). Nigdy wcześniej nie nabyłam tak przydatnej wiedzy, którą wykorzystuję na co dzień i która w olbrzymi sposób poprawiła nie tylko moją skuteczność w pracy, ale przede wszystkim daje dużo wyższy komfort psychiczny.

Tym wpisem pragnę rozpocząć cykl porad, które można zakwalifikować jako “Poprawa efektywności osobistej”.

Prawie nikogo z nas nigdy nie nauczono, jak należy pracować (zwłaszcza dotyczy to pracy biurowej). W większości przypadków przyswoiliśmy sobie zatem niewłaściwe nawyki, które trudno po latach zmienić.

A skoro mowa o zmianie – raczej za nią nie przepadamy (no może za wyjątkiem mnie – ja zmiany lubię i mnie nakręcają). Z własnego doświadczenia też wiem, że to co w widoczny i sprawdzalny sposób czyni nas efektywnymi w pracy – to zdolność szybkiego reagowania, także szybkiego dostarczania informacji.

Informacja rządzi dziś światem. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś i Ty posiadł tę umiejętność. “Przytłoczeni” – tacy zazwyczaj są nasi koledzy z pracy i my sami także. Rozwój technologii, dzięki którym jesteśmy dostępni przez całą dobę, poczta elektroniczna, telefony komórkowe, komunikatory, Internet, sms-y, także dokumenty papierowe, media społecznościowe, sprawiły, że wszyscy odczuwamy przeciążenie informacjami i niedostatek czasu, by sobie z nimi poradzić.

Życie jest jednak nieubłagane i wykazywanie przytłoczenia nie doda nam w oczach szefa czy współpracowników uznania, wręcz przeciwnie, może okazać się, że zaczną szukać kogoś bardziej wydajnego na nasze miejsce. O czym jest ta seria?

Zapanuj nad pocztą elektroniczną

Jak zdecydowanie zmniejszyć ilość e-maili

Efektywnie prowadź zebrania

Jak wdrożyć zasadę “Zrób to od zaraz”

Wszystkie moje wpisy zaledwie dotykają opisywanych tematów. Na każdy z nich można by napisać oddzielną książkę… co być może uczynię.

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: