Energetyka to już nie ta sama branża

artykuł / wywiad ze mną dla czasopisma Praca Wysokie Obcasy nr 5-6/2020

Kamala Harris skradła moje serce. Jestem jej bezgraniczną fanką. Uważam że ta kobieta na prawdę rozbiła najgrubszy szklany sufit na świecie dla kobiet. Kto czytał “Lean in” Sheryl Sandberg, ten wie że akurat w USA kobiety nie mają lekko we wspinaczce na szczyty kariery. W Polsce obserwujemy obecnie walkę kobiet o swoje prawa na co dzień na naszych ulicach. Można się nie zgadzać ze światopoglądem oraz formą tego protestu, ale na pewno nie należy lekceważyć prawa do decydowania we własnej sprawie. 102 lata temu kobiety w Polsce uzyskały prawa wyborcze. Prawo raz dane nie należy traktować jako nienaruszalne. O swoje prawa trzeba dbać zawsze i wszędzie.

Wracając do Kamali Harris – jest ona twarzą okładki aktualnego wydania czasopisma Praca Wysokie Obcasy (nr 5-6/2020), liczącego 124 strony bardzo ciekawych felietonów, artykułów i wywiadów z różnymi interesującymi kobietami. Jak na “babskie pismo” przystało nie brakuje tam inspirujących zdjęć.

Jest mi tym bardziej niezwykle miło, że krótki wywiad ze mną jest częścią tego wydania. Rozmawiamy o energetyce i o tym jak zmieniała się ta branża w kontekście otwartości na zatrudnianie kobiet i otwierania dla nich ścieżek kariery i rozwoju. Zapraszam do lektury na stronie 85!

 

Zostaw komentarz

%d