XI Kongres Kobiet

W dniach 20-21 września 2019 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbył się XI Kongres Kobiet pod hasłem „Wybory kobiet: Równość, Ekologia, Demokracja”. Partnerem wydarzenia było Miasto Stołeczne Warszawa. Jak co roku kobiety z całej Polski i wiele zaproszonych przedstawicielek z zagranicy miało okazję debatować, prowadzić warsztaty, poznawać się, spierać i bawić.

Podczas Kongresu zorganizowano 14 centrów tematycznych: ekonomiczne, samorządowe, zielone, kultury, gość-inności, przemoc vs siła kobiet, N. niepełnoprawne, niepokorne i niepokonanane, duchowe, LGBTQIA, praw zwierząt, komunikacji, edukacji, kobieta i kościół, gospodyń wiejskich i miejskich). Ponadto odbyły się 3 sesje plenarne, 5 warsztatów i 2 wystawy.

W spotkaniu wzięło udział ponad 2500 uczestniczek i uczestników, przedstawicielek z 14 województw, a także goście z 14 państw.

W organizacji pomagało ponad 60 wolontariuszek i wolontariuszy, a całe wydarzenie relacjonowało ponad 200 przedstawicieli świata mediów.

Kongres otworzył Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski, a pierwszy i najważniejszy panel dyskusyjny zaszczyciły swoją obecnością takie sławne kobiety jak: Henryka Bochniarz, Danuta Hubner, Monika Płatek, Małgorzata Fuszara, Anna Karaszewska oraz Małgorzata Kidawa-Błońska.

Miałam osobiście niezwykłą przyjemność i honor być jedną z panelistek debaty pod hasłem „Ekologiczny alert”. Panel dyskusyjny prowadzony był przez Ewę Sufin-Jacquement. Dyskusja poprzedzona została krótką transmisją filmu z przekazem Grety Thunberg z COP24 w Katowicach . Wśród panelistów razem ze mną uczestniczyli: Karolina Kuszlewicz, Bogusława Matuszewska, Małgorzata Tracz oraz Michał Kiberski.
Zapraszam do obejrzenia wielu transmisji zamieszczonych na stronie Kongresu https://www.kongreskobiet.pl/kongres-kobiet, a także relacji z pierwszego dnia Kongresu, gdzie moje wystąpienie zaczyna się od 2:42 h na osi czasu filmu video. https://www.facebook.com/watch/live/?v=389387671758446&ref=watch_permalink

Zostaw komentarz

%d