S2E6 Loża Ekspertów z Marią Jaroni o wypaleniu zawodowym i stresie

W kolejnym szóstym odcinku Loży Ekspertów będziemy rozmawiać z Marią Jaroni o stresie i wypaleniu zawodowym.

Dowiemy się czym jest wypalenie zawodowe? (wypalenie kliniczne vs stan „bycia na drodze do wypalenia”). Kto jest odpowiedzialny za taki stan – pracownik czy pracodawca? Czy spotykasz się ze stygmatyzacją, że to „słaby charakter”, wina pracownika? Ile w tym roli środowiska? Jakie są skutki wypalenia: fizyczne? emocjonalne? społeczne? zawodowe? Stres a wypalenie? Co powinno się stać, aby nasza praca była mniej wypalająca? To tylko niektóre z zagadnień o jakich zamierzam porozmawiać z Marysią w najbliższym odcinku live.

Kim jest Maria Jaroni?

Od 2018 roku pracuje w grupie kapitałowej E.ON (wcześniej innogy), obecnie w Stoen Operator, gdzie odpowiada za strategię rozwoju kanałów komunikacji oraz prowadzi szkolenia z radzenia sobie ze stresem w biznesie i z zapobiegania wypaleniu zawodowemu. Wcześniej koordynowała program do zgłaszania innowacyjnych rozwiązań, następnie prowadziła biuro zarządzania projektami ( PMO) i projekty, m in. wdrożenie zarządzania doświadczeniem klienta. Pracowała w korporacjach m.in. z branży konsultingu, biotechnologii oraz beauty. Temat wypalenia zawodowego jest jej bliski, obserwowała różne środowiska pracy i z tych obserwacji powstała potrzeba zgłębienia wiedzy. Jest absolwentką Uniwersytetu SWPS na kierunku Psychologia Biznesu, ukończyła kurs MBSR: Mindfulness Based Stress Reduction oraz liczne dedykowane szkolenia. Prowadzi również szkolenia poza grupą kapitałową E.ON dla klientów m.in. z branży medycznej. Maria wspiera oraz tworzy inicjatywy związane z szerzeniem świadomości na temat stresu i syndromu wypalenia zawodowego (webinary, spotkania live, miniwarsztaty, konsultacje) oraz ich wpływu na człowieka, pomagając identyfikować czynniki je powodujące oraz podpowiadając, jak sobie z nimi radzić.

Nie może Was zabraknąć!

Spotify Podcast

Apple Podcast

Jeśli chcesz, aby oferta nowych inicjatyw wciąż rosła, możesz pomóc wspierając nas finansowo i zostać naszym honorowym Patronem.

.

Zostaw komentarz

%d