Mój biogram zawodowy

Nazywam się Agnieszka Okońska,

a to mój blog i jednocześnie wizytówka JustBeYourMentor.com, na którym prezentuję doświadczenie w pracy jako mentor i coach biznesu.

Mentor/Coach to osoba, która pomaga w opracowaniu i realizacji strategii rozwoju osobistego i zawodowego. Z każdym podopiecznym pracuję indywidualnie, dostosowując projekt zmian do jego możliwości oraz oczekiwań wobec efektów mentoringu czy coachingu.

Jako praktyk mam dużą wiedzę nie tylko teoretyczną w zakresie funkcjonowania różnych mechanizmów poznawczych i behawioralnych, dlatego dla każdego mogę opracować efektywną strategię o satysfakcjonujących rezultatach.

Każdy Mentor powinien mieć wystarczająco szerokie doświadczenie zawodowe, aby móc się nim podzielić efektywnie z Mentee.


Moje doświadczenie to:
– spółki Skarbu Państwa, międzynarodowe koncerny o zasięgu globalnym, krajowe firmy rodzinne produkcyjne, doradztwo w tzw. BIG4  oraz prowadzenie własnej działalności;

– zarządzanie zespołem pracowników liczących od 1300 osób po małe kilkuosobowe oraz samodzielne stanowiska;

– finanse, ekonomia, energetyka, nowe technologie, IT, zarządzanie projektami, lobbing, PR, komunikacja, poprawa efektywności, zarządzanie kryzysowe, negocjacje (także ze związkami zawodowymi), HR, dotacje i wiele innych.

Jestem menedżerką z ponad 25-letnim doświadczeniem w zarządzaniu dużymi organizacjami oraz złożonymi zespołami pracowników.

Już w wieku 27 lat pełniłam funkcję członkini zarządu spółki z branży energetycznej, zatrudniającej prawie 400 osób.

Byłam także pracodawcą dla Oddziału liczącego 1300 pracowników.

Obecnie jestem członkinią zarządu spółki energetycznej Stoen Operator w Warszawie, należącej do niemieckiego koncernu energetycznego E.ON.

Jestem Absolwentką Ekonomii, Politologii, oraz Psychologii i Coachingu na SWPS w Sopocie. Ukończyłam studia MBA i wiele specjalistycznych kursów pogłębiających mój warsztat menedżerski i coachingowy.

Jestem Coachem biznesu w międzynarodowym stowarzyszeniu Ivy Exec, członkinią polskiej Izby Coachingu, Mentorką ogólnopolskiego Programu mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu i Vital Voices.

Prowadzę własną praktykę coachingową i pracuję z wypaleniem zawodowym i stresem swoich klientów jako terapeuta. 

Jestem autorką książek „Zbuduj karierę swoich marzeń” oraz “Jak Feniks z popiołów – O wypaleniu zawodowym i stresie w czasach kryzysu”.

Jestem także założycielką Grupy wsparcia na Facebooku „Kariera marzeń”, autorką vodcastu – cyklu wywiadów live z ludźmi sukcesu „My life my rules” i hostem podcastu o tematyce kariery “Kariera Marzeń”.

Posiadam ponad 3000 followersów na portalu LinkedIn a mój podcast przez rok zgromadził ponad 5000 odsłon.

Jeśli chcesz ze mną współpracować, jeśli chcesz zostać gościem mojego podcastu czy vloga – skontaktuj się ze mną!

 

Nasza akcja “My life my rules” oraz działalność na rzecz wsparcia w rozwoju osobistym, rozwoju kariery, a także wsparcia kobiet jest prowadzona pro bono.

Jeśli chcesz, aby oferta nowych inicjatyw wciąż rosła, możesz pomóc wspierając nas finansowo i zostać naszym honorowym Patronem.

W podziękowaniu, możesz wybrać temat wywiadu i propozycję eksperta, a my postaramy się to zorganizować najszybciej, jak to możliwe. Możesz zostać także gościem wywiadu i podzielić się swoim doświadczeniem.

%d bloggers like this: