Business Insider – Jak kobiety zmieniają stereotypowo „męską” branżę budowlaną

Rozwój i partnerskie zasady współpracy

Również branża energetyczna jest dziś mniej obca kobietom niż kiedyś. Panie coraz częściej i chętniej wybierają kierunki studiów i profesje z nią powiązane. 21% studentów na kierunkach energetycznych to kobiety. A w energetyce kobiety docenia się przede wszystkim za ich rzetelność, roztropność i wyobraźnię. Praca w tym sektorze wiąże się także z dużą odpowiedzialnością – nie tylko za ludzi, którzy tworzą organizację czy za realizację projektów, ale również za atmosferę i zasady stanowiące jej fundamenty.

Agnieszka Okońska – członek zarządu innogy Stoen Operator – podczas całej swojej kariery zawodowej wyznawała zasadę równości wszystkich pracowników. Nie bez znaczenia, było dla niej również rozwijanie ich potencjału.

– Gram zespołowo, jestem liderem, z którym wiele osób chce współpracować. To bardzo pomaga w codziennej pracy i dodaje motywacji. Staram się budować przyjazną atmosferę w pracy, co tworzy zespoły zaangażowane, o ogromnym potencjale do realizowania bardzo wymagających i skomplikowanych zadań. Co więcej, zawsze wspieram swoich współpracowników i pomagam im rozwinąć „skrzydła”. Często ich przez to tracę, ponieważ awansują, odchodzą do innych spółek grupy, nierzadko nawet na zagraniczne stanowiska. Jednak daje mi to olbrzymią satysfakcję. W ich miejsce przychodzą kolejni kandydaci, którzy z czasem zmieniają się w kolejnych liderów – komentuje Agnieszka Okońska, członek zarządu innogy Stoen Operator z Grupy E.ON.

Link do artykułu

Pobierz artykuł w .pdf

Zostaw komentarz

%d