S4E3 Just Be Your Mentor – Jak delegować zadania i spać spokojnie

Jak delegować zadania i spać spokojnie?

Naturalnym jest, że mierzymy innych ludzi własną miarką. Jeśli dla nas wartością jest pracowitość i dokładność, liczymy na to, że nasi współpracownicy będą myśleć i działać podobnie. Delegowanie obowiązków to ostatnia rzecz, jaka przychodzi nam wtedy do głowy. Rzeczywistość wygląda jednak inaczej. Każdy z nas ma trochę odmienne standardy pracy i życia, inaczej przeżywa trudy dnia codziennego, ma inne pojęcie smaku, jakości, piękna.

Pamiętaj, że zrobione jest lepsze od doskonałego, dlatego tak ważne jest, by umiejętnie wykorzystywać potencjał swoich pracowników.

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajdzie się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi

Nie możesz robić wszystkiego!

Jak więc osiągnąć skuteczność w zarządzaniu zespołem pracowników, aby móc pełnić funkcję tylko szefa i nie wykonywać pracy za innych?

To prostsze, niż myślisz. Wystarczy poznać i stosować zasady delegowania zadań. W ciągu 25 lat mojej kariery managerskiej przekonałam się, że są kluczem do spełnionego życia zawodowego. Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia, które przekazuję w czasie moich szkoleń i naucz się, jak delegować zadania.

Jak praca innych może stać się źródłem Twojego sukcesu?

Po pierwsze warto uwierzyć, że nasi pracownicy potrafią wykonać SAMODZIELNIE zadanie, które im wyznaczamy. Jeśli będziemy żyć przekonaniem, że to my wiemy najlepiej, jak wypełnić określone obowiązki, nasz poziom oczekiwań wobec sprawności innych ludzi może się okazać niemożliwy do spełnienia. Być może inni nie będą tak skrupulatni jak my, być może nie posiadają aż takiego doświadczenia jak my. Myślisz w ten sposób? W takim razie moje szkolenia z delegowania zadań są właśnie dla Ciebie.

Powiem Ci jak rozróżniać typy zadań, przydzielać obowiązki i ustalać zasady.

Opanuj trudną sztukę odpuszczania!

Osoby na kierowniczych stanowiskach często przeżywają spory stres, ponieważ delegowanie obowiązków pracownikom to ich pięta achillesowa.

W efekcie codzienne obowiązki zaczynają się piętrzyć, a terminy stają się coraz bardziej napięte. Sama miałam z tym problem.

Dziś wiem, że siła managera tkwi w sile jego zespołu. Wcześniej poznałam sposoby skutecznego radzenia sobie z namiarem zadań.

W czasie moich szkoleń wyjaśniam, jak wzmacniać potencjał zespołu poprzez delegowanie obowiązków pracownikom.

Dopadł Cię syndrom Zosi Samosi?

Masz wrażenie, że wszystko powinno przejść przez Twoje ręce? To typowe dla ambitnych ludzi, którzy są obowiązkowi i rzetelni. W dodatku chcą, żeby każdy podwładny działał tylko według ich zasad. Ten syndrom Zosi Samosi dopada nie tylko młodych managerów na początku kariery. Ulegają mu także doświadczeni kierownicy, którzy utracili zaufanie do pracowników. Na szkolenia jednak nigdy nie jest za późno!

Warto dla własnego spokoju, ale i dla możliwości rozwijania siebie i naszych podwładnych – mówiąc kolokwialnie – odpuścić sobie i delegować zadania.

Co mogę Ci zaproponować?

Link do szkolenia „Jak delegować zadania” – https://aimhigh.pl/produkt/jak-delegowac-zadania-kurs-online/

O tym będzie także to poniższe nagranie video (vlog/podcast)!

Zapraszam – Agnieszka Okońska

Spotify Podcast

Apple Podcast

Jeśli chcesz, aby oferta nowych inicjatyw wciąż rosła, możesz pomóc wspierając nas finansowo i zostać naszym honorowym Patronem.

.

Zostaw komentarz

%d