S2E21 Loża Ekspertów z Moniką Gawlik o pracy w urzędzie

W środę 26.10.2022 kolejny 21 odcinek Kariery Marzeń – Loży Ekspertów, który poświęcimy tematyce kariery w administracji państwowej, publicznej.

Będziemy rozmawiać o tym, czy sukces w urzędzie tak samo smakuje jak w korpo.

Moim gościem będzie kobieta, która w wyjątkowy sposób promuje ten rodzaj kariery – promuje swoim wizerunkiem i swoimi niekwestionowanymi sukcesami – Monika Gawlik – Dyrektor Departamentu Rynków Energii i Ciepła, wieloletni pracownik Urzędu Regulacji Energetyki. Urzędnik służby cywilnej.

Ekspert w dziedzinie szeroko pojętego prawa energetycznego, w tym w szczególności w zakresie taryfowania rynków ciepła i energii elektrycznej.

Od maja 2020 r. Przewodnicząca Zespołu ds. Ciepłownictwa powołanego przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w celu wspomagania realizacji zadań regulatora w obszarze ciepłownictwa. Aktywnie uczestniczy w pracach nad regulacjami prawnymi z zakresu rynku ciepła i energii elektrycznej. Niecały miesiąc temu Monika Gawlik zdobyła nagrodę w konkursie @DISE ENERGY
#EnergiaKobiet, w kategorii Energia Zmiany. Monika Gawlik to kobieta która z wielkim zaangażowaniem promuje kobiety, wspiera je, a także uczestniczy w wielu inicjatywach propagujących pracę kobiet w energetyce.

Nie o energetyce jednak rozmawiać będziemy, chociaż przez przynależność zawodową trudno będzie o ten temat nie zahaczać 🙂

O czym zatem będzie ta rozmowa? A na przykład o tym:
– Jak ważne jest dla decyzji związanych z życiem zawodowym i decyzjami dotyczącymi ścieżki kariery, to co wynosimy z domu: wychowanie, nawyki, wartości, ale też stereotypy;
– O zawiedzionej lojalności i pewnego rodzaju naiwności zawodowej, która nas czasem spotyka w życiu;
– O tym, czy kobiety mają szansę się wyróżnić, wybić, przebić w branżach zdominowanych przez mężczyzn;
– O tym, czy praca w Urzędzie jest godna polecenia?
– Co jest najbardziej wartościową stroną takiej pracy?
– Jaką satysfakcję daje?

To oczywiście tylko kilka pytań wybranych z długiej listy, którą mam przygotowaną na tę fascynującą rozmowę. Serdecznie wszystkich zapraszamy do aktywnego udziału w trakcie transmisji live. Jak zawsze możecie zadawać pytania w komentarzach a my postaramy się do nich nawiązywać.
 #pracawurzędzie #pracawURE #energiakobiet #karieramarzeń #lożaekspertów #mylifemyrules

Spotify Podcast

Apple Podcast

Jeśli chcesz, aby oferta nowych inicjatyw wciąż rosła, możesz pomóc wspierając nas finansowo i zostać naszym honorowym Patronem.

.

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: