Piąty Żywioł – Epizod 2

📚❤️“Piąty Żywioł – Rozmowy o książkach”❤️📚

O czym jest 2 odcinek?


Aleksandra rekomenduje:

1) Czerwony śnieg na Etnie / Jarosław Mikołajewski & Paweł Smoleński
2) Szczury z via Vento / Piotr Kępiński

Agnieszka poleca:
1) Zakazana retoryka – podręcznik manipulacji / Gloria Beck
2) Beyond the mat / Julie Rosenberg

 

Co to jest Piąty Żywioł?
To miejsce, gdzie rozmawiamy o książkach. Agnieszka Okońska opowiada o książkach biznesowych, Aleksandra Smyczyńska o literaturze. 🤓 Kto wie, może czasem będzie odwrotnie.

Rozmawiamy o literaturze luźno, bez zadęcia, ale i bez kompleksów. Jest krótko i treściwie – tylko pół godziny.

⏳ Dzielimy się tym, co dla nas ważne, co nas zachwyciło, co uważamy za warte polecenia.

Skąd nazwa „Piąty Żywioł”? Za Olgą Tokarczuk wierzymy, że opowieść jest piątym żywiołem. Tuż obok ziemi, powietrza, wody i ognia. Opowieść ma dla nas moc scalającą, uzdrawiającą, umacniającą, zmieniającą. Chcemy więc Wam i sobie dawać dobre opowieści. Dlatego będziemy rozmawiać o wartościowych książkach.

📚 Mamy nadzieję, że także stworzycie własną opowieść: w pracy i w życiu. Co na temat opowieści powiedziała nasza Noblistka? „Opowieść jest wiec piątym żywiołem, który każe nam widzieć świat w taki, a nie inny sposób, rozumieć jego nieskończone zróżnicowanie i skomplikowanie, a także porządkować nasze doświadczenie i przekazywać je z pokolenia na pokolenie, z jednego istnienia na drugie”. Olga Tokarczuk, Czuły narrator

🗓 Kiedy się spotykamy?
Umawiamy się dwa razy w miesiącu.
Piątki o 18:30
Będziemy Was informować o datach i godzinach.

Transmisja live Piątego Żywiołu odbywa się na Instagramie na koncie @piatyzywiolliteratura (dołącz do nas a nie ominie Cię żadna transmisja live)

Tam też znajdziecie opisy omawianych książek.

Kim są Agnieszka i Aleksandra?
Agnieszka Okońska – Członek Zarządu Stoen Operator sp. z o.o. (grupa E.ON), Coach, autorka książki „Zbuduj karierę swoich marzeń” oraz współautorka „Jak Feniks z Popiołów – O wypaleniu zawodowymi stresie w czasach kryzysu”. Liderka i mentorka kobiet. Wierzy w ciągły rozwój.

dr Aleksandra Smyczyńska – szefowa komunikacji E.ON Polska S.A. Wykładowca na podyplomowych studiach PR na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz w Uczelni Łazarskiego. Doktor literaturoznawstwa. Miłośniczka literatury.

Jak więc widzicie, znamy się z pracy! Bądźcie z nami! Będzie pięknie 😊

Zachęcamy do komentowania!

Odcinek możesz także odsłuchać w formie podcastu:

Spotify Podcast

Zostaw komentarz

%d bloggers like this: